NOVÁ ÚROVEŇ BIOLOGICKÉHO ČIŠTĚNÍ

+420296330590 

 

Bioreaktor SPARTA

 

Bioreaktor SPARTA je buneční modul čištění příčně-průtočného typu.

Při umístění bioreaktoru do nádoby s odpadními kanalizačními vodami na jeho četných stěnách se vyvijejí ruzné druhy bakterií, které čistí a stabilizují odpadní vodu. Biomasa z bakteriálních kolonií roste na bunečním mediu a přijímá aerodinamickou silou potravu a vzduch potřebné pro růst, zatímco biomasa stabilizuje (žere) odpad před tím než vstoupí do drenáži na výstupu z septiku.

Během procesu čištění bakteriální kolonie rozkládají organický odpad na oxid uhličitý a vodu. Proces probíhá nepřetržitě, zatímco bakterie jsou zásobovány potrvinami (vstupující odpad) a kyslíkem (vzduch). Některé pevné odpady a bakterie nemohou být systémem recyklovány a budou se srážet.

Systém čištění odpadních vod je vyroben z polymerních materiálů s dlouhou živností 50 let.

Na rozdíl od podobných biomediačních systémů bioreaktor SPARTA zcela čistí všechny odpadní vody v nádrži vytvořením toku kapaliny uvnitř nádrže.

Tok kapaliny je generován nasáváním odpadní vody na okraj nádoby, daleko od biologického nakládání! Část odpadní vody po přepravě vzduchu není směrována nikoliv na biopalivo, ale na stěnu nádrže a vytváří tok shora.

Hlavní část odpadní vody po přepravě vzduchu je odeslána na zpracování na biologické nakládání.

Po instalaci bioreaktoru již 3. den provozu není v kanálech zápach splašku.

Po instalaci nevyžaduje bioreaktor prakticky žádnou údržbu.

Bioreaktor SPARTA slouží k modernizaci žump, železobetonových septiků, plastových anaerobních septiků. Tyto typy kanalizačních systémů lze přeměnit na aerobní systém čištění odpadních vod.

Bioreaktor je moderní způsob, jak vylepšit stávajicí kanalizační systém. Nyní je možné dosáhnout vysokého stupně čištění odpadních vod nejen pomocí biologické čistírny, ale také v jednoduché kanalizační studně. Bioreaktor je dobrou alternativou.

Ke spuštění bioreaktoru je nutné umístit čisticí modul do odpadních vod, připojit kompresor přes gumovou hadici nebo PP-trubku k modulu. Úroveň biologického zatížení by měla být na hladině odpadních vod.

   

Po instalaci bioreaktoru do studny nebo plastového septiku (nádoba) je nutné zajistit přívod vzduchu z kompresoru do bioreaktoru, aby se zahájil provoz systému aerobního čištěníu. Bioreaktor SPARTA začne s úpravou odpadních vod okamžitě.

   

Ve většině případu je kompresor instalován v domě, garáži nebo jiné místnosti. Pokud v místností není místo pro instalaci kompresoru, bude kompresor instalován na vhodném místě na pozemku v speciální uzavřené plastové krábici. Skříň s kompresorem je instalována v zemině.

Бокс для компрессора СПАРТА герметичный ящик для компрессора СПАРТА Коробка для компрессора СПАРТА

Stejně jako v případě skryté verze umístění stanice biologického čištění SPARTA, je kompresor bioreaktoru namontován ve krabici pod úrovní terenu. Trubku sání vzduchu lze odvést na vhodné místo na pozemku nebo umístit přímo ma místo skříně s kompresorem.

  

Instalace bioreaktoru SPARTA-150 do mezilehlého prostoru:

 

Bioreaktor SPARTA-75

hodnota: 510 EUR

 

 

 

Výška:  75 cm
Rozměry:  320х320 mm
Výkon:  51 W
Podmíněný počet spotřebitelů:  až 3 osoby

Bioreaktor SPARTA-100

hodnota: 670 EUR

 

 

 

Výška:  100 cm
Rozměry:  320х320 mm
Výkon:  51 W
Podmíněný počet spotřebitelů:  až 5 osoby

 

Bioreaktor SPARTA-150

hodnota: 830 EUR

 

 

 

Výška:  150 cm
Rozměry:  320х320 mm
Výkon:  71 W
Podmíněný počet spotřebitelů:  až 8 osoby

 

 

Bioreaktor SPARTA-200

hodnota: 990 EUR

 

 

 

 

Výška:  200 cm
Rozměry:  320х320 mm
Výkon:  71 W
Podmíněný počet spotřebitelů:  až 12 osoby
 

 

Sparta

BIOLIKS Ltd. 2023

+420296330590